Vánoční cena Mladé Boleslavi 2011

Úspěšní byli o uplynulém víkendu karatisté ústeckého klubu SK Kamura-ryu shotokan na 18. ročníku mezinárodní soutěže karate mládeže, Vánoční ceny Mladé Boleslavi 2011, která byla zároveň jednou z posledních prověrek před nadcházejícím MČR mládeže, které se uskuteční o prvním prosincovém víkendu v domácím prostředí v Ústí nad Labem.

Této soutěže s mezinárodní účastí zástupců slovenských a německých klubů se zúčastnilo celkem 350 závodníků z více než 50 výprav domácích a zahraničních klubů.

Mládežnickému výběru tohoto ústeckého klubu se zde podařilo vybojovat celkem 8 medailových umístění (2,1,5) a řadil se tak mezi nejúspěšnější výpravy celé této soutěže.

„Soutěže jsme se zúčastnili zejména v rámci přípravy na nadcházející mistrovství ČR mládeže. Zároveň jsme zde dali šanci startovat i našim talentovaným žákům z nižších výkonnostních skupin klubu“, hodnotil úvodem účast na soutěži šéftrenér klubu M. Leška.

V disciplíně kata, která zde měla tentokrát velmi silné obsazení zejména v kategoriích žactva, si zde nejlépe tentokrát vedla ústecká žákyně Pavlů Petra, která se dokázala v kategorii ml. žákyň medailově prosadit, a obsadila třetí pozici. Bohužel se v této disciplíně nedařilo prosadit tentokrát i dalším závodníkům tohoto ústeckého klubu, kteří zde v mlýnu početných eliminačních kol skončili bohužel před branami medailových umístění.

V disciplíně kumite si z tohoto ústeckého klubu vedli úspěšně zejména členové soutěžního týmu dorostu a juniorů, kteří zde měli téměř stoprocentní bilanci úspěšnosti. Nejúspěšnějším z této ústecké výpravy se stal junior Tereščuk Václav, který v kategorii juniorů nad 70kg i v kategorii tzv. OPEN dokázal dvakrát zvítězit, a patřil tak zároveň k nejúspěšnějším závodníkům celé této soutěže. Druhou pozici vybojoval další ústecký závodník Henzl Tomáš, který i díky náhlé zdravotní nevolnosti při soutěži obsadil tentokrát „pouze“ stříbrnou pozici. Bronzové pozice pak ve svých váhových kategoriích přidali do této klubové sbírky mladší žák Hrubý Matouš (+40kg) a dorostenci Zrzavecký (-60kg), Kužela (-70kg) a Pokrupová Kristýna (-48kg).

Nyní čeká tyto ústecké karatisty poslední fáze přípravy na nadcházející mistrovství České republiky karate mládeže, které se uskuteční opět v Ústí nad Labem a na které se nominovala téměř dvacítka závodníků tohoto dlouhodobě úspěšného ústeckého klubu. Mládežnický výběr kata tohoto klubu se tak zúčastní ještě v rámci přípravy poslední testovací soutěže před MČR o tomto víkendu, a to otevřeného M ČR FSKa v České Lípě, kterého se zúčastní společně s výpravou talentů nižších výkonnostních skupin klubu. Mládežnický výběr kumite se zároveň zúčastní víkendového specializovaného soustředění tak, aby byli svěřenci tohoto ústeckého klubu co nejlépe připraveni na MČR.