MČR žáků, dorostu a juniorů 2011

Úspěšně si vedli o uplynulém víkendu karatisté ústeckého klubu SK Kamura-ryu shotokan na Mistrovství České republiky v karate mládeže Českého svazu karate 2011, které se uskutečnilo po oba uplynulé víkendové dny ve sportovní hale Sluneta na ústecké Klíši.

V sobotu byly na pořadu souboje o tituly mistrů republiky v kategoriích dorostu a juniorů, kde se zároveň rozhodovalo i o možných nominacích na nadcházející mistrovství Evropy mládeže v roce 2012, a v neděli pak byly na pořadu kategorie mladšího a staršího žactva.

Z ústeckého klubu SK Kamura-ryu shotokan se na toto mistrovství republiky nominovala z předchozího celoročního kolotoče nominačních regionálních, národních a mezinárodních soutěží zhruba dvacítka mládežníků tohoto ústeckého klubu, kteří zde bojovali o zisky titulů mistrů České republiky.

Karatisté tohoto ústeckého klubu zde na tomto Mistrovství ČR získali celkem šest medailových umístění, z toho jeden titul mistra České republiky, jeden titul vicemistra České republiky a čtyři bronzové medaile. Za zmínku, dle slov vedoucího trenéra klubu M. Lešky stojí i umístění dalších dvou závodníků na bodovaných pátých pozicích, kteří byli bohužel neúspěšní v přímých soubojích o bronzové medaile ve svých kategoriích.

„Letošního mistrovství republiky jsme se zúčastnili opět v poměrně početné výpravě úspěšných závodníků našich žákovských a juniorských kategorií, což svědčí i o kvalitní sportovní činnosti s mládeží v našem klubu. Bohužel nám letos na tomto soutěžním tatami chybělo i několik velmi talentovaných závodníků, jako jsou dorostenci Eliška Žubretovská, Henzl Tomáš a další, kteří si bohužel v průběhu tréninkové přípravy přivodili nechtěná zranění, která jim neumožňovala start na této soutěži. Myslím si, že by jistě rovněž promlouvali do medailové bilance našeho klubu na tomto šampionátu“, hodnotil úvodem stav výpravy ústeckého klubu SK Kamury na MČR šéftrenér klubu M. Leška.

Nejúspěšnější členkou této ústecké mládežnické karatistické výpravy na tomto MČR se stala juniorka Adéla Lehečková, která v kategorii kumite juniorek do 53kg vybojovala titul mistryně České republiky 2011, a obhájila tak zároveň i loňský titul mistra ČR v této disciplíně. Dle slov trenéra M. Lešky si tak řekla svými dlouhodobě stabilními výsledky o místo v reprezentaci ČR a také o možnost nominace na únorové mistrovství Evropy mládeže 2012 v Azerbajdžánu. Obdobně si vedl i její tréninkový kolega Tereščuk Václav, který rovněž stanul na tomto mistrovství ČR ve dvoučlenném finále, kde nastoupil proti svému tradičnímu a dlouholetému rivalovi Marku Janouchovi z TJ karate Č. Budějovice, který byl tentokrát z této finálové dvojice lepší a těsnou prohrou 1:2 na body tak získal ústecký junior velmi příjemnou stříbrnou pozici a titul vicemistra ČR v této disciplíně.

Úspěšně si vedli i další závodníci tohoto ústeckého klubu, kde v kategorii kumite dorostenců obsadili bronzové pozice závodníci Hanek Tomáš (-57kg), Bílkovská Olga a Pokrupová Kristýna (obě -47kg) a jsou jistě dalšími talentovanými závodníky tohoto klubu do budoucna.

„V kategorii dorostu a juniorů nám momentálně vyrůstá hned několik nových šikovných závodníků, kteří by mohli být do budoucna i dalšími novými nástupci našich bývalých úspěšných závodníků, jako byli v minulosti např. závodníci Krojidlová Lenka, Zoula Jakub, Rýpar Petr, Noskeová Žaneta, Zámečníková Gabriela apod. Velmi bude záležet ale na jejich dalším kvalitním přístupu k tréninku a schopnosti prosadit se v top úrovni nejen českého karate“, komentoval momentální situaci nastupující generace juniorů v klubu šéftrenér M.Leška.

V nedělním bloku soutěže žactva se z této ústecké výpravy nejlépe dařilo závodníku Hrubému Matoušovi, který v kategorii kumite mladších žáků nad 41 kg obsadil pěknou třetí pozici. Bohužel tentokrát před branami medailových umístění skončili těsně další zástupci tohoto ústeckého klubu st.žákyně Rottenbornová Lucie (-42kg) a dorostenec Jan Kužela (-70kg), kteří skončili v disciplíně kumite na nepopulárních „bramborových“ pozicích po neúspěšných přímých soubojích o třetí místa a obsadili tak 5.pozice V kata se bohužel tentokrát nedařilo dorostencům Bláhovi a Štíchové Gabriele, kteří bohužel i díky tréninkovým výpadkům z důvodu zdravotní absence v poslední fázi přípravy před MČR bohužel nestačili na velmi dobře obsazené startovní pole. Podobně na tom byla i talentovaná mladší žákyně Velcová Nikola, kterou rovněž poznamenala viróza v poslední fázi přípravy.

Nyní čeká tyto ústecké karatisty příprava na již poslední a zároveň jakousi závěrečnou předvánoční soutěž pro děti a mládež, tzv. Vánoční pohár nadějí Ústeckého kraje, jehož je tento ústecký klub karate každoročním pořadatelem, a kde si budou mít možnost poměřit své síly i ty nejmladší začínající naděje tohoto sportu nejen z ústeckého kraje, ale i klubů celé České republiky před zahájením vánočního tréninkového volna.