GP Northbohemia 2011 ve sportcentru Sluneta na ústecké Klíši

Úspěšní byli o uplynulém víkendu karatisté ústeckého klubu SK Kamura-ryu shotokan na letošním ročníku ústecké, mezinárodní soutěže GP Northbohemia 2011, která se uskutečnila o uplynulém víkendu ve sportcentru Sluneta na ústecké Klíši.

Soutěž, které se zúčastnilo 460 závodníků z 60 sportovních výprav domácích a zahraničních klubů, byla zároveň poslední možností zisku postupových bodů na blížící se mistrovství České republiky v karate mládeže pro kategorie žactva, které se uskuteční začátkem prosince opět v Ústí nad Labem.

Závodníci ústeckého klubu SK Kamura-ryu shotokan se zde v této mezinárodní konkurenci dokázali prosadit a získali celkem tři medailová umístění, 1x stříbro a dvakrát bronz, tři páté a tři sedmé pozice.

„V disciplíně kata nám zde bohužel tentokrát z důvodu nemoci chybělo hned několik našich stěžejních závodníků,kteří se pravidelně umísťují v TOP five svých věkových kategorií , v kumite jsme nastupovali v úplné mládežnické sestavě“, hodnotil úvodem stav šéftrenér tohoto ústeckého klubu karate M.Leška

V disciplíně kata se bohužel nepodařilo na bodované pozice dosáhnout talentované ústecké starší žákyni Rottenbornové Lucii, která byla bohužel v druhém kole vyřazena pozdější vítězkou, zástupkyní dánského výběru, Frederikke Bjerring, která od prvního kola v této kategorii doslova „kosila“ jednu soupeřku za druhou a s přehledem se stala vítězkou celé této kategorie. V opravných soubojích o třetí pozici pak podlehla těsně 1:2 na praporky pozdější bronzové medailistce Forstové z Tarokanu Brno. Svou premiéru na mezinárodní scéně si zde odbyli také někteří talentovaní závodníci výběru mladšího žactva tohoto ústeckého klubu, z kterých se nejlépe dařilo mladšímu žákovi Dominiku Martákovi, který i přes svůj první start v nejobsazenější kategorii této soutěže na této úrovni -50!!! startujícíh, prošel až do třetího kola, kde bohužel již nestačil na své zkušenější konkurenty a obsadil tak výborné 9-10.místo.

V disciplíně kumite se nejlépe z tohoto ústeckého klubu dařilo juniorce Lehečkové Adéle, která dlouhodobě vykazuje již stabilní výkonnost a říká si o místo v reprezentaci mládeže ČR. Zde, při nižší obsazenosti v její váhové kategorii, pak nestačila ve dvoučlenném finále pouze na zástupkyni německého karate Stefanii Gebbert (KC Magdeburg,DE), které podlehla ve finále těsně 2:1 na body. Dalšími úspěšnými závodníky tohoto ústeckého klubu na této mezinárodní soutěži byli dorostenec Henzl Tomáš, který ve váhové kategorii do 70kg, po neúspěšném souboji o postup do dvoučlenného finále s pozdějším vítězem, členem výběru Ukrajiny Kmitem Romanem, pak celkem s přehledem vybojoval bronzovou pozici a jeho tréninkový kolega Tereščuk Václav, který rovněž ve své váhové kategorii juniorů ( -76kg) vybojoval bronzovou pozici.
Bohužel se tentokrát nepodařilo medailově prosadit i ostatním nasazeným závodníkům tohoto ústeckého klubu, kteří většinou skončili těsně před branami medailových umístění, kdy v neúspěšných soubojích o bronzové pozice skončili tentokrát dorostenci Druga, Bílkovská, Mrkáček a Zrzavecký.

Nyní čeká tyto ústecké karatisty příprava na nadcházející mistrovství České republiky,které se za necelý měsíc uskuteční v Ústí nad Labem.

„Nyní nás čeká zhruba měsíční intenzivní příprava v kata i kumite na toto mistrovství České republiky, kam se nám nominovala zhruba dvacítka našich závodníků. V rámci níž se zúčastníme ještě několika testovacích soutěží, ale primární nyní bude cílená příprava všech nominovaných na tuto vrcholnou soutěž. Pro některé z nich, v kategoriích dorostu a juniorů to bude zároveň důležitý moment i pro případnou nominaci na ME mládeže 2012 v Azerbajdžánu,“ hodnotil závěrem nynější úkoly a cíle šéftrenér klubu M.Leška.