2.kolo NP seniorů a ligy kumite družstev

Úspěšně si vedli o uplynulém víkendu karatisté ústeckého klubu SK Kamura-ryu shotokan na druhém kole národní ligy kumite družstev a národního poháru karate jednotlivců – dospělých českého svazu karate, které se uskutečnily tradičně v moravských Odrách u Ostravy.

Této tříkolové soutěže mistrovství České republiky družstev mládeže i dospělých a následné postupové soutěže na MČR jednotlivců mužů a žen se zúčastnilo obdobné množství výběrů jako na prvním kole v Ústí nad Labem.

Ústečtí karatisté byli na Moravě úspěšní

V dopolední soutěži ligy kumite družstev se bohužel nepodařilo ústeckému výběru juniorů tohoto klubu ve složení Henzl, Hanek, Kužela stoprocentně navázat na první kolo, po kterém se ihned s přehledem umístili na první pozici bodovací tabulky juniorů. Zde s celkem jednou výhrou a dvěma prohranými duely, kdy zejména díky absenci jednoho ze stěžejních členů týmu, juniora Matlochy, se tým nachází momentálně na třetí pozici a bude mít na posledním třetím finálovém kole poměrně složitou situaci v splnění svého předsevzetí ohledně boje o letošní titul mistrů České republiky v soutěži družstev, kdy se bude muset spolehnout nejen na výhry ve všech třech zbývajících duelech, ale zároveň bude záležet i na konečné bilanci úspěšnosti týmu TJ karate Českých Budějovic, který je opět v boji o titul rivalem tohoto ústeckého výběru.

„Je to poměrně složitá situace, kterou si junioři podle mého názoru zkomplikovali zbytečně sami. Myslím, že prohrané souboje na tomto druhém kole byly naprosto zbytečné, ale neúčast jednoho ze stěžejních členů tohoto týmu Matlochy byla znatelná. Nyní uvidíme ,jak se vše vyvine na finálovém kole v Ústí nad Labem a doufám , že chlapci udělají maximum prospěšný výsledek “, komentoval situaci vedoucí trenér týmu Martin Leška.

V odpolední soutěži národního poháru v karate dospělých, jednotlivců, který byl zároveň nominační soutěží na dubnové mistrovství České republiky karate dospělých, si odbyla svou úspěšnou premiéru také účastnice mistrovství Evropy mládeže z předchozího víkendu v Azerbajdžánu, ústecká juniorka tohoto klubu, Lehečková Adéla, která na uplynulém ME prošla sítem eliminačních kol až do třetího kola, kde ji v souboji o postup do bojů o medaile zastavila až soupeřka z Makedonie. Zde startovala na tzv. ostaršení premiérově mezi zkušenějšími a staršími rivalkami v kategorii kumite ženy, kde se dokázala prosadit. Nejprve ve váhové kategorii do 55kg obsadila i s trochou nervozity hned v úvodu bronzovou pozici, kde měla dle slov trenéra M. Lešky potenciál být bez problému ve finále. Poté se odvážně jako zástupkyně nižších váhových kategorií pustila i do kategorie bez rozdílou hmotnosti, kde již opravdu končí veškerá legrace. I zde v konkurenci takových jmen jako jsou medailistky z MS závodnice Krejčová, Peceková, Markušová atd, obsadila rovněž bronzovou pozici, což je dle slov trenéra M.Lešky zajímavý úvod této juniorky v kategorii žen českého karate.

Nyní čeká tyto ústecké karatisty již příprava na první kolo, oblastní postupové soutěže na mistrovství České republiky v karate mládeže, a to první kolo Ústeckého regionálního poháru, který se uskuteční o následující sobotě ve sportovní hale T-Mobile na ústeckých Doběticích a kterého je tento ústecký klub zároveň hlavním pořadatelem. Dle slov vedoucího trenéra klubu se zde budou závodníci všech výkonnostních skupin tohoto ústeckého klubu snažit prosadit tak, aby hned v úvodu pokud možno zásáhli do bojů o důležité postupové body na MČR mládeže.

Celá soutěž bude zahájena v 9 hodin disciplínou kata na všech tatami, od zhruba 12:30 pak budou startovat sportovní souboje kumite všech věkových kategorií. Všichni příznivci tohoto sportu jsou tak srdečně zváni.