2. kolo ÚRP + Sparing camp v ČB

Hned několika akcí se zúčastnili o uplynulém víkendu karatisté ústeckého klubu SK Kamura-ryu shotokan , kteří tak měli o tomto velikonočním víkendu opravdu napilno.

Nejprve se mládežnické výběry žactva tohoto ústeckého klubu zúčastnili sobotního druhého kola regionální postupové soutěže na mistrovství České republiky mládeže pro tento rok, a to ústeckého regionálního poháru, který se uskutečnil v České Lípě. Tohoto druhého kola se zúčastnilo celkem 155 startujících z 20 klubů Ústeckého a Libereckého kraje, aby zde bojovali o důležité postupové body a zároveň byla soutěž opět rozšířena i o nepostupové kategorie pro začínající talentované adepty nižších stupňů. Mládežníci tohoto ústeckého klubu zde vybojovali celkem 10 medailových umístění, z toho 3 zlaté a 7 bronzových medailí. Dále pak obsadili také čtyři bodované páté a dvě bodované sedmé pozice.

V disciplíně technických sestav kata si nejlépe z této ústecké mládežnické karatistické výpravy zde vedlo družstvo žáků Maršoun, Marták, Navarra, které obsadilo v této kategorii mezi deseti týmy první pozici. Dále pak v disciplíně kata duo přidala dvojice Marták, Navarra k tomuto úspěchu další prvenství. V disciplíně kata jednotlivců pak D. Marták letos v premiérově v kategorii starších žáků obsadil navíc bronzovou pozici a stal se tak nejúspěšnějším členem této ústecké mládežnické výpravy. Bronz v kategorii kata družstev pak přidali ještě oddíloví kolegové Marek, Svoboda A., Hung a kata duo Pomahač, Pekárek. Bodované páté pozice v, tentokrát, neúspěšných soubojích o třetí místa přidali do klubové sbírky úspěchů v disciplíně kata žáci Pomahač Ondřej (-9let), Gubíková E.(-9 let) a Marková Michaela (10-13let), kteří startovali ve skupinách nižších technických stupňů. Páté místo obsadil ve své rovněž premiérově starší kategorii žáků 12-13 let v této disciplíně Navarra Radim.

V disciplíně sportovních soubojů kumite si nejlépe z této ústecké žákovské výpravy vedli a bronzové pozice ve svých kategoriích na této postupové soutěži vybojovali starší žáci Svoboda O. (-39kg) a Svoboda A. (-45kg) a dorostenci Marek Tomáš (-63kg) a Hoang Ngoc Hung (-57kg).

Členové soutěžního „A“ týmu dorostu a dospělých se zúčastnili zároveň v tuto dobu víkendového mezinárodního soustředění sportovního kumite WKF v Českých Budějovicích, které se uskutečnilo pod pořadatelskou hlavičkou bašty reprezentace ČR v této disciplíně v současné době, klubu TJ karate České Budějovice. Tohoto celovíkendového karatistického maratonu, který byl zaměřen zejména na získávání dovedností přímo ve sportovním souboji formou sparing treninků se zúčastnilo celkem 140 karatistů ze tří zemí. Kromě domácích českých borců, zde nechyběli ani zástupci tradičně kvalitního slovenského karate a také zástupci německého karate v čele s reprezentačním trenérem mládeže Christianem Grunerem (několikanásobný medailista ME a MS), který měl vést některé tréninkové lekce. Soustředění, které probíhalo třífázově po celý velikonoční víkend mělo za cíl upevnit momentální sparingové dovednosti všech zúčastněných sportovců přímo v soutěžním provedení a samozřejmě vylepšování jejich taktických dovedností ve vedení těchto soubojů.

„Od účasti na této akci jsme si slibovali zejména další postup ve zlepšování zápasových dovedností veškerých našich účastnících se svěřenců směrem k jejich dalšímu výkonnostnímu růstu v této disciplíně“ , komentoval účast členů soutěžního týmu kumite vedoucí trenér klubu Leška Martin.

Nyní čeká tyto ústecké sportovce účast na prestižní mezinárodní soutěži GP Hradce Králové, kam se o tomto následujícím víkendu chystá více než 700 soutěžících a kde se po oba víkendové dny bude soutěžit o cenné trofeje. Zároveň bude tato akce poslední možnou prověrkou mnoha členů národních výběrů pro nadcházející start na květnovém mistrovství Evropy seniorů, které se uskuteční o prvním květnovém víkendu ve finském Tampere.