17. ročník VC Nymburka

Úspěšní byli o uplynulém víkendu karatisté ústeckého klubu SK Kamura-ryu shotokan na již sedmnáctém ročníku letošní Velké ceny Nymburka, která se uskutečnila již tradičně v prostorách ZŠ Komenského.

Této postupové soutěže na mistrovství ČR karate mládeže 2012 v kategorii dorostu a juniorů se zúčastnilo přes 300 startujících z více než čtyřiceti klubů České republiky, aby zde bojovali nejen o mety nejvyšší, ale i důležité postupové body pro letošní MČR. V této konkurenci startovali i zástupci tohoto ústeckého klubu, kteří zde získali celkem 8 medailových umístění, z toho 3 zlaté, 1 stříbrnou a 4 bronzové medaile, a řadili se tak mezi nejúspěšnější výpravy soutěže.

V disciplíně kata si v úvodu celé této soutěže úspěšně vedlo zejména družstvo ústeckých dorostenek ve složení Rottenbornová, Štíchová, Žubretovská, které získalo v této kategorii prvenství, a jejich premiérový výkon v této sestavě byl na kvalitní úrovni. V kategorii jednotlivců si poté opět velmi dobře vedla, stále ještě třináctiletá , již mezi dorostenkami (+14 let) startující st. žákyně Rottenbornová Lucie, která se svými výkony přesvědčivě probojovala až do samotného dvoučlenného finále kde těsně 1:2 na praporky podlehla pozdější vítězce a tradiční rivalce v této kategorii Augustinové z SK Kesl-ryu Praha. Bohužel se tentokrát tolik nedařilo dalším dorostenkám Žubretovské Elišce a Štíchové Gabriele, které tentokrát skončily v „mlýnu“ eliminačních kol.

V disciplíně kumite se z tohoto ústeckého výběru nejlépe dařilo zejména juniorkám Bílkovské a Lehečkové, které i díky slabší obsazenosti jejich kategorií měly značně zjednodušenou cestu do finále. Obě obsadily konečné vítězné první pozice ve svých váhových kategoriích a brali tak plný počet nominačních bodů na MČR. Bronz pak v této kategorii vybojovali dorostenci Zrzavecký Marek (-57kg) a Žubretovská Eliška (+54kg) a junioři Henzl (-76kg) a Druga (+75kg).

Nyní čeká tyto ústecké karatisty zhruba třítýdenní příprava na domácí ústeckou mezinárodní soutěž CZECH karate open Cup 2012, jejíž je mateřský ústecký klub společně s Českým svazem karate a městem Ústí nad Labem každoročním úspěšným pořadatelem.

Soutěž se uskuteční o víkendu 26. května ve Sportcentru Sluneta na ústecké Klíši a očekává se zde účast cca. 400 startujících z nejen evropských zemí, které by opět měly nasadit vysokou kvalitativní „laťku“ této prestižní mezinárodní soutěže v Ústí nad Labem.