1.kolo – Ústecký regionální pohár

Již o uplynulém víkendu se uskutečnilo ve sportovní hale T-Mobile na ústeckých Doběticích první kolo regionální postupové soutěže na mistrovství České republiky v karate dětí a mládeže Ústeckého svazu karate, Ústeckého regionálního poháru.

Soutěže, pořádané pod hlavičkou Ústeckého svazu karate a klubu SK Kamura-ryu shotokan Ústí n.L., se zúčastnilo celkem 200 soutěžících z dvaceti klubů, nejen Ústeckého kraje, aby bojovali o medailová umístění a postupové body na MČR.
Úspěšně si zde vedli zástupci pořádajícího klubu SK Kamura-ryu shotokan Ústí n.L., kteří zde v této konkurenci vybojovali celkem 11 medailových umístění, z toho 5 zlatých, 4 stříbrné a dvě bronzové medaile a řadili se tak mezi nejúspěšnější výpravy soutěže.

,,Soutěže se zúčastnili jak svěřenci našich začátečnických skupin, tak i členové soutěžních týmů kata a kumite našeho klubu. Bohužel nám na tomto prvním kole chybělo i několik stěžejních závodníků z důvodu zdravotních absencí či účastech na studijních školních pobytech mimo Ústí“, komentoval úvodem výchozí situaci v soutěži šéftrenér klubu M. Leška.

V disciplíně kata si nejlépe vedlo družstvo mladších žáků ve složení Marták, Popp, Navarra, kteří v nejobsazenější kategorii, většinou věkově starších družstev (celkem 11), do 13 let, obsadili výbornou,stříbrnou pozici, kde nestačili pouze ve finále na výběr starších žáků týmu Sport relax Č.Lípa. V kategorii děvčat si nejlépe vedlo družstvo Pavlů P., Pavlů E., Straková K., které obsadily bronzovou pozici. V kategorii jednotlivců si nejlépe v této disciplíně vedly žákyně Pavlů Eliška a dorostenka Eliška Žubretovská, které shodně obsadily ve svých kategoriích bronzové pozice. Nepopulární „bramborové“ pozice zde tentokrát v neúspěšných soubojích o třetí místo získali žáci Maršoun Milan (chlapci 5-9.let 8+7.kyu), Popp Lukáš (kata ml. žáci) a starší žákyně Pavlů Petra.

V disciplíně kumite si nejlépe vedli a vítězi svých kategorií se stali za tento ústecký klub žák Hrubý Matouš (+60kg), dorostenci Chochula Jakub (-57kg) a Zrzavecký Marek (-63kg), junioři Henzl (-76kg) a Bílkovská (-48kg). Druhé pozice zde obsadili v kumite dorostenka Žubretovská (+54kg) a junioři Hanek Tomáš (-61kg), Kužela Jan (-68kg) a Druga Lukáš (+76kg).

Nyní čeká tyto ústecké karatisty příprava na mezinárodní turnaj prvního kola prestižní středoevropské ligy v polské Lodži, který se uskuteční za 14 dní a poté již start na národním poháru svazu ČSGKe, finále MČR družstev a příprava seniorského výběru na MČR seniorů, které se uskuteční v dubnu v Českých Budějovicích.