1. kolo NP mládeže Praha

Již o tomto víkendu se uskutečnilo v pražském sportovním komplexu Sporthotelu Praha-Průhonice první kolo nejvyšší národní postupové soutěže ve sportovním karate dětí a mládeže Českého svazu karate na letošní Mistrovství České republiky.

Tohoto prvního kola se zúčastnilo více než 450 startujících z více než 45 sportovních klubů celé České republiky, kteří zde bojovali o důležité postupové body. Tohoto turnaje se zúčastnili i zástupci ústeckého klubu SK Kamura-ryu shotokan, kteří zde vybojovali celkem 4 medailová umístění (1 stříbro, 3x bronz) a také dvě bodované sedmé pozice.

Nejlépe si z této ústecké karatistické výpravy vedl v disciplíně kumite dorostenců do 70 kg ústecký Marek Tomáš, který při své premiéře v této věkové kategorii obsadil stříbrnou pozici, když nestačil pouze ve finále na závodníka Měkutu z TJ Č. Budějovice. Bronzové pozice v této disciplíně na tomto národním poháru vybojovali Peh Jan (kumite st.žáci -60kg) a Hanek Tomáš (kumite junioři -68kg). V disciplíně kata si nejlépe tentokrát vedlo družstvo žákyň, ve složení Donátová, Gubíková, Mrhalová, které zde obsadilo bronzovou pozici v poměrně početném startovním poli. Tentokrát nemedailové, ale bodované sedmé pozice, pro postupy na MČR obsadili v disciplíně kata dorostenců Tomáš Marek a Hung Hoang Doc v kumite dorostenců do 57kg.

„Nyní čeká členy našich výkonnostních skupin příprava na první kolo ústeckého regionálního poháru, který se uskuteční za čtrnáct dní v Lounech, a který je prvním ze tří kol, rovněž postupové soutěže na MČR mládeže tohoto roku z regionální úrovně. Zároveň se také junioři a senioři připravuji na republikový šampionát jednotlivců dospělých a družstev, kde by se měli představit v bojích o medaile jak jednotlivci, nominovaní z předchozích postupových soputěží, tak i družstvo juniorů, kteří si vybojovali postup do čtyřčlenného finále ze soutěže družstev. Mistrovství republiky ve sportovním karate seniorů jednotlivců i družstev mládeže se uskuteční o posledním březnovém víkendu v domácím prostředí Ústí nad Labem“ ,komentoval závěrem situaci šéftrenér klubu M. Leška.