Vánoční pohár nadějí Ústeckého kraje 2011

Již o uplynulém víkendu se uskutečnil , pod pořadatelskou hlavičkou ústeckého klubu karate SK Kamura-ryu shotokan, ve sportovní hale T-Mobile na ústeckých Doběticích, tradiční předvánoční turnaj mládeže „Vánoční pohár nadějí Ústeckého kraje 2011, kterého je pořadatelský klub již po několik let, spolu s městem Ústí nad Labem a Ústeckým Krajem, úspěšným organizátorem.

Mladí karatisté v Doběticích změřili své síly

Této poslední soutěže a zároveň závěrečné předvánoční akce tohoto ústeckého klubu se zúčastnila téměř stovka mládežníků domácího i ostatních zúčastněných klubů, aby porovnali své schopnosti a karatistické dovednosti na soutěžním tatami. Pro vítěze i všechny účastníky turnaje byly připraveny pěkné ceny, na kterých se podílela řada partnerů akce.

V kategorii začátečníků, kteří ještě nejsou držiteli žádného technického stupně v karate a teprve se na získání svého prvního „pásku“ připravují si nejlépe vedli a vítězi svých kategorií se na tomto Vánočním poháru nadějí stali žáci pořádajícího klubu Fajstaverová Barbora (děvčata do 6 let), Adam Jára (chlapci do 6 let), Tarnovský Jan (chlapci do 8 let), Marková Tereza (děvčata do 8 let) a Fajstaver Aleš (chlapci 9-11 let). Druhá místa v této kategorii začátečníků získali žáci Šťastný Matěj (chlapci do 6let), Šafrová Anička (dívky do 6 let), Král Josef (chlapci -8 let, KC Podbořany), Mrhalová Jana (dívky -8let) a Plzák Lukáš (chlapci 9-11let). Bronz v této kategorii začátečníků vybojovali ústečtí žáci Bartoš Václav a Bláha Michal (oba kategorie chlapci do 6let), Kříbalová Alexandra (dívky do 6let), Rottenborn Jan a Grimm Jiří (chlapci do 8 let), Donátová Eliška (dívky do 8let) a žáci Svoboda Dominik a Perk Matěj (oba v kategorii chlapců 9-11 let).

V kategorii technických stupňů 8. a 7.kyu (bílé+žluté pásky), kde už bylo často viditelné i bojové nasazení všech účastníků, si nejlépe ve svých kategoriích vedli a vítězi se stali žáci pořádajícího klubu Ngyuen Dušan (chlapci -8let) a Marták Dominik (žáci 9-11let). Druhá místa zde obsadili rovněž ústečtí žáci Svoboda Ondřej (chlapci -8let) Navarra Radim (chlapci 9-11let). Bronz si pak v těchto kategoriích začátečníků s nižšími technickými stupni vybojovali žáci Martinovský Matěj (KC Podbořany)a Vopat Jan,SK Kamura (oba chlapci -8let) a ústečtí Popp Lukáš a Krupa Filip (oba chlapci 9-11let).

V kategorii nejvyšších technických stupňů (tzv. 6kyu-od zelených pásků) si nejlépe ve smíšené kategorii chlapců a děvčat zde vedli vítězný žák Kerda Jaromír (KC Podbořany), stříbrná Pavlů Petra (SK Kamura UL) a bronzový Jakoubek Michal a Lokvencová Kristýna (oba rovněž SK Kamura UL).

V letos nově zařazené disciplíně kata smíšených dvojic(tzv. kata duo )si v druhé části této soutěže vedli nejlépe zástupci pořádajícího klubu, kteří obsadili všechny medailové pozice. Prvenství bralo družstvo Johannes Radek a Jakoubek Michal, které ve dvoučlenném finále porazilo překvapivě i favorizovanou dvojici Marták, Navarra. Bronz pak v této pěkné disciplíně dvojic obsadily páry sester Pavlů (Petra+Eliška) a Peh Jan a Marek Tomáš rovněž z pořadatelského SK.

V průběhu této pěkné předvánoční mládežnické karatistické soutěže proběhla před vyhlášením výsledků a oceněním nejen úspěšných závodníků i velice pěkná a bohatá tombola, která rovněž sklidila velký zájem a aplaus všech účastníků soutěže. Poté již byli oficiálně dekorováni nejen vítězové všech zmíněných kategorií, ale odměněni byli i všichni startující na této soutěži.

Dle slov hlavního organizátora této soutěže pro začínající děti a mládež M.Lešky se turnaj opět vyvedl a byl pěkným zakončením celého tréninkového kalendářního roku těchto malých nadějných budoucích karatistů, s kterými se uvidí jejich vedoucí trenéři, kaučové a instruktoři opět v lednu roku 2012.

„Závěrem bych rád popřál jménem svým i celého našeho klubového kolektivu veselé vánoce a úspěšný vstup do Nového roku nejen všem členům našeho klubu , ale i všem čtenářům ústeckého deníku a ostatním, kteří jsou již v očekávání vánočního klidu a pohody“, dodal závěrem pořadatel akce M.Leška.