Mistrovství České republiky ve sportovním karate dospělých a Masters

Úspěšně si vedli o uplynulém víkendu karatisté ústeckého klubu SK Kamura-ryu shotokan na Mistrovství České republiky ve sportovním karate dospělých a Masters, které se uskutečnilo o uplynulém víkendu v domácím prostředí sportovní haly T-Mobile na ústeckých Doběticích pod pořadatelskou hlavičkou Sport Union o.s.

Této vrcholné národní soutěže ve sportovním karate dospělých a masters se v tomto ústeckém prostředí představilo elkem 113 nejúspěšnějších závodníků z více než 39 klubů celé ČR ve věku od 18 let, kteří zde bojovali o tituly mistrů České republiky pro rok 2014 a také se bojovalo o nominace na mistrovství Evropy seniorů, které se uskuteční začátkem května ve finském Tampere. Zároveň zde proběhlo i finálové kolo ligy ve sportovním kumite družstev, kde se rozhodovalo o titulech mistrů ČR v kategorii týmů.

Z tohoto ústeckého klubu se na tomto národním šampionátu nejvíce dařilo v disciplíně kumite seniorů závodníkům Lehečkové Adéle (kumite ženy -55kg) a Petru Koubovi (kumite muži -60kg), kteří zde obsadili shodně ve svých kategoriích bronzové pozice. Vzhledem k tomu, že jejich kategorie nebyly v letošním ročníku až tak objemně obsazeny, tak měli oba dva zmiňovaní tentokrát poměrně jednodušší pozici.

Bohužel na stupně vítězů tentokrát nedosáhl v kategorii jednotlivců V. Tereščuk, který v souboji o bronz podlehl závodníku Unzeigtovi z Ústí n.O. a obsadil tak pátou pozici.

V kategorii bez rozdílu hmotnosti rovněž unikla bronzová medaile nejúspěšnější závodnici tohoto ústeckého výběru na tomto mistrovství Lehečkové Adéle, která v souboji o finále podlehla pozdější vítězce Račákové z Č.Budějovic a v souboji o bronz pak těsně také domácí ústecké Burýškové.

Vše si však následně vynahradila v kategorii družstev, kde tým ve složení Lehečková, Račáková, Forstová vybojovalo stříbrnou pozici a stali se tak vicemistryněmi České republiky v kumite družstev žen pro tento rok.

„Nyní nás čeká příprava na další akce v rámci nichž se někteří naši závodníci zúčastní v průběhu měsíce dubna reprezentačního kempu kumite v Českých Budějovicích, následně pak ústeckého regionálního poháru v Č. Lípě a na konci měsíce také prestižního mezinárodního poháru v Hradci Králové“, komentoval závěrem nynější dubnový program šéftrenér klubu M.Leška.