Soustředění reprezentace kumite

O uplynulém víkendu se uskutečnilo v centru bojových umění TJ Bižuterie v Jablonci nad Nisou další víkendové soustředění státní reprezentace České republiky karate mládeže a dospělých ve sportovním kumite WKF před nadcházející soutěžní sezonou se specialistou na vedení sportovního zápasu ,světově uznávaným španělským odborníkem, Antonio Olivou Sebou.

Tento přední světový odborník na taktiku vedení sportovních soubojů kumite, který je již po několik let také spolupracujícím instruktorem a garantem kvality české reprezentace karate, se po jeho poslední jarní návštěvě opět, ve spolupráci s vedoucím trenérem reprezentace ČR Ondřejem Musilem, zaměřil na další rozvoj technicko-taktických dovedností zúčastněných závodníků. Soustředění bylo zaměřeno zejména na přípravu juniorských a dorosteneckých reprezentantů na blížící se mistrovství světa dorostu a juniorů, které se uskuteční na konci října v Malajsii, a na start seniorských závodníků v kategoriích mužů a žen na MS WGKF, které se uskuteční na konci září ve Španělsku. Kromě reprezentantů bylo soustředění otevřeno i široké karatistické veřejnosti, závodníkům i jejich kaučům a ostatním trenérům.

Mezi zúčastněnými byli i zástupci ústeckých klubů SK Kamury a Sport Unionu, kteří zde měli své svěřence.

„Z našeho výběru se vzhledem ke studijním povinnostem i některým zdravotním absencím našich zkušenějších závodníků tentokrát zúčastnili tohoto soustředění v jeho sobotní části spíše členové našeho dorosteneckého výběru. Vzhledem ke kvalitní účasti kádru širšího i užšího výběru reprezentace ČR bylo toto soustředění opět dobrým startovacím můstkem všech zúčastněných před zahájením soutěžní sezony a vzhledem k opět velmi kvalitně vedenému systému přípravy pana Antonia Seby pro všechny zúčastněné velkým přínosem do dalšího tréninku “, komentoval účast svěřenců a náplň soustředění vedoucí trenér ústeckého klubu SK Kamura-ryu shotokan, M. Leška.

Soustředění bylo zaměřeno zejména na rozvoj a zdokonalování samotných bodovacích technik a útočných aktivit a také rovněž na taktiku vedení sportovních soubojů v určitých fázích zápasu, při různých obtížnostech kvality soupeřů, stavu skóre v soubojích apod.

Foto galerie zde

„Pan Seba opět upozorňoval zejména na zlepšení útočných, skórujících technik tak, aby byly akceptovatelné i rozhodčími na mezinárodní úrovni, s tím že opět je preferována samozřejmě kvalita provedení před kvantitou. V taktice se snažil opět vysvětlit zejména situace, kdy je výhodné svým aktivním jednáním tzv. strhnout či získat výsledek souboje na vlastní stranu a jakými metodami“, komentoval dále náplň soustředění M. Leška.

Nyní čeká svěřence ústeckého klubu SK Kamury již příprava na kolotoč podzimních nominačních i kontrolních soutěží, kdy hlavním cílem bude zejména příprava mládežnického týmu tohoto klubu na mládežnické mistrovství České republiky, které se uskuteční v prosinci v domácím ústeckém prostředí, a které může být případně i odrazovým můstkem pro start na únorovém mistrovství Evropy mládeže v Azerbajdžánu.