Silesia Cup v moravských Odrách u Ostravy

Úspěšní byli o uplynulém víkendu karatisté ústeckého klubu SK Kamura-ryu shotokan na letošním ročníku mezinárodní soutěže mládeže a dospělých Silesia Cup v moravských Odrách u Ostravy.

Ústečtí karatisté SK Kamury na Moravě bodovali

Této nominační soutěže na mistrovství České republiky v karate mládeže v kategoriích dorostu, juniorů a dospělých se zúčastnilo přes dvě stě padesát závodníků z více než padesáti klubů České republiky, Slovenska a Polska.

Úspěšní zde byli i zástupci tohoto ústeckého klubu, dorostenci Štíchová Gabriela a Kužela Jan, kteří zde získali medailová umístění v disciplínách kata a kumite.

„Této soutěže se tentokrát zúčastnili zejména ti závodníci, kteří potřebovali nutně upevnit či získat důležité postupové body na nadcházející M ČR, a pro které to byla poslední možná příležitost, jak tyto postupové body zde získat,“ hodnotil úvodem start svěřenců trenér ústeckého klubu M.Leška

Nejprve se první zmiňovaná dorostenka Gabriela Štíchová dokázala prosadit v průměrně obsazeném startovním poli kata dorostenek a vybojovala cenné třetí místo.

V disciplíně kumite si obdobně vedl její oddílový kolega, dorostenec Jan Kužela, který rovněž potřeboval upevnit své postupové body na mistrovství České republiky mládeže ve své váhové kategorii do 70kg. Ve finále, kam se probojoval bez větších obtíží, bohužel pak nestačil na pozdějšího vítěze Kolenčiaka z Havířova, kde v prodloužení bohužel nedokázal bodovat a prohrál až na tzv. vyšší aktivitu soupeře výrokem rozhodčích.

Nyní čeká karatisty tohoto ústeckého klubu start na tradiční domácí ústecké Northbohemii o tomto víkendu a dále pak v rámci přípravy na prosincové mistrovství České republiky v karate mládeže účast na soutěžích v Ústí nad Orlicí, v Mladé Boleslavi , polské Legnici a na otevřeném mistrovství ČR FSKa, které se koná na konci listopadu v České Lípě. To by mělo být zároveň generálkou před M ČR mládeže pro závodníky tohoto klubu v disciplíně kata.