Mladí karatisté ústecké Kamury v Lounech uspěli

Úspěšní byli o uplynulém víkendu mladí karatisté ústeckého klubu SK Kamura-ryu shotokan na letošním ročníku Memoriálu Miroslava Šianského v Lounech, kterého se zúčastnilo více než sto šedesát závodníků z více než dvaceti klubů České republiky. Třicetičlenná výprava mládežníků tohoto ústeckého klubu zde pod vedením svých klubových trenérů získala celkem 15 medailových umístění (3,5,7) a řadila se tak hned v úvodu sezony mezi vyhlášené nejúspěšnější TOP výpravy celé této soutěže.

„Soutěže jsme se zúčastnili v rámci klubového výjezdu začátečnických skupin našeho klubu a soutěžních týmů kata a kumite, které zde ladily formu před nadcházejícími nominačními soutěžemi na letošní mistrovství České republiky mládeže,“ komentoval účast výběru vedoucí trenér M.Leška.

V dopoledním bloku disciplíny kata si nejlépe z tohoto ústeckého klubu vedla zkušená dorostenka Žubretovská Eliška, která ve finále porazila přesvědčivě 3:0 závodnici Novákovou z SR Č. Lípy a tato soutěž pro ní byla spíše přípravou na nadcházející prestižní Eurokarate Grand Prix v Plzni. Stříbrnou, druhou pozici v kata mladších žákyň po vyrovnaném finálovém souboji se svou tradiční rivalkou Znamenáčkovou z Č. Lípy si odvážela další svěřenkyně tohoto ústeckého klubu mladší žákyně Velcová Nikola. Bronz pak vybojovali z výběru „A“ týmu kata tohoto ústeckého klubu dorostenci Bláha Matěj a Štíchová Gabriela, starší žák Chochula Jakub a v kategorii začátečnických skupin se na bronzové pozice prosadili i talentovaní začínající závodníci tohoto klubu, žáci Marták Dominik, Krchov Lukáš a Pavlů Petra v kategoriích začátečníků.

V disciplíně kumite si úspěšně z této ústecké karatistické výpravy zde vedli letošní noví čerství členové soutěžního „A“ týmu tohoto ústeckého klubu, dorostenci Hanek, Henzl, Druga, Kužela a Zrzavecký, kteří zde i díky slabší účasti v těchto kategoriích, obsazovali zejména medailové pozice. V kategorii dorostenců do 57kg si nejlépe vedl první zmiňovaný ústecký dorostenec Hanek Tomáš, který v prvním kole svým aktivním přístupem přešel i přes kvalitního účastníka letošního mistrovství Evropy mládeže, mladoboleslavského Víta, kterého porazil 2:0 na body. Ve finále pak ve vyrovnaném souboji zdolal i klubového kolegu Zrzaveckého, který nakonec obsadil druhou pozici. Podobný průběh mělo i vítězství dalšího ústeckého dorostence Tomáše Henzla ve váhové kategorii do 70kg, kde většinou neměl problém se svými soupeři. Ve finále se pak rovněž setkal se svým oddílovým kolegou Kuželou, kterého rovněž porazil 4:1na body. Stříbrnou medaili v kategorii dorostenců nad 70 kg přidal do klubové sbírky ještě dorostenec Druga, který bohužel nestačil ve finále na domácího závodníka Kučeru (SKC Louny), což je zapříčiněno zejména jeho váhovým handicapem pro tuto kategorii, s kterým nyní svádí dle slov trenéra vlastní „boj“. Bronz pak na závěr v kategorii starších žáků přidal ještě závodník Chochula Jakub (-52kg), který trochu smolně podlehl pozdějšímu vítězi kategorie Černíkovi, kdy se bohužel nechal „nachytat“ rychlým kopem Jodan za 3 body, které v celkovém skóre hrály rozhodující roli.

„Bohužel jsme se tentokrát v této disciplíně setkali ze slabší účastí, což nám podstatně zjednodušilo celou naší situaci, avšak to nebylo cílem naší účasti na tomto turnaji. Očekávali jsme trochu objemnější účast pro otestování dovedností před soutěžemi ,které nás čekají od příštího víkendu, což příliš nesplnilo naše očekávání“ komentoval stav vedoucí trenér klubu M.Leška.

Nyní čeká tyto ústecké karatisty již příprava na nadcházející prestižní a nominační soutěže na prosincové mistrovství České republiky, na které si někteří členové tohoto ústeckého klubu musí ještě v průběhu podzimní části sezony upevnit svou nominaci. O tomto víkendu čeká výběr dorostu a juniorů tohoto ústeckého klubu již účast na prestižní Eurokarate Grand Prix v Plzni, které se účastní každoročně zhruba tisícovka startujících z celého světa, a kde bude řada reprezentací účastnících se států tzv. ladit formu před nadcházejícím MS mládeže, které se uskuteční na konci října v Malajsii.