Letní soustředění mládeže 2017 v Chřibské

Již uplynulou sobotu odcestovali na své letní přípravné soustředění mládežníci ústeckého klubu karate SK Kamura-ryu shotokan do sportovně-rekreačního areálu v Chřibské u Rumburka, který je každoročně centrem jejich letní tréninkové přípravy již po více než patnáct sezon.

Soustředění se účastní zhruba padesátka členů zejména žákovských výkonnostních skupin tohoto ústeckého klubu, ve věku 6-12 let, kteří jsou nově doplněni i o několik letošních zájemců tréninkové skupiny přípravky předškolního věku, kterou tento klub každoročně rovněž úspěšně provozuje ve své tréninkové centrále. To vše pod vedením celkem šestičlenného trenérsko-metodického týmu, a zdravotního personálu. Cílem tohoto týdenního sportovního soustředění je zejména aktivní pohyb a rozvoj sportovních dovedností v karate těchto začínajících žáků směrem k jejich dalšímu možnému technicko-kondičnímu pokroku. Tito mladí sportovci zde podstupují každodenní vícefázový tréninkový program, který je však motivačně složen jak z tréninkových tak doplňkových i relaxačních disciplín.

Cílem soustředění je také činnost a spolupráce v kolektivu a upevňování vnitroskupinových vztahů mezi členy jednotlivých skupin.

Pro všechny účastníky tohoto letního pobytu je připravena, kromě každodenních tréninkových dávek, i řada doplňkových sportů, jako jsou např. fotbalový a florbalový turnaj apod. Dále také řada aktivit v přírodě, formou znalostních a orientačních závodů apod. Nebude chybět samozřejmě i každoroční diskotéka, karnevalový den, táborák a další aktivity.

Fotogalerie zde

„Cílem tohoto sportovního kempu je, po zhruba měsíční prázdninové přestávce, opět znovuzapojení se do řízených i spontánních sportovních aktivit našich žáků v klubovém kolektivu. Pro některé účastníky je to rovněž příprava na doplňkové zkoušky STV, které budou z důvodu neúčasti na řádných červnových klubových zkouškách, podstupovat na konci tohoto pobytu“, komentoval náplň tohoto soustředění šéftrenér klubu M. Leška

Zároveň se na srpnové sportovní soustředění připravují již také členové soutěžního týmu dorostu, juniorů a dospělých, kteří ve sportovním areálu v Zákupech u České Lípy zahájí svou letní tréninkovou sezonu soustředěním, které proběhne na konci srpna. Tímto soustředěním vstoupí také do nové tréninkové a soutěžní sezony, která ihned v září bude zahájena mezinárodními a národními soutěžemi směrem k letošnímu prosincovému Mistrovství ČR mládeže a listopadovému MS WKF dospělých v Německu.