Letní soustředění dětí a mládeže v Chřibské

Již tuto sobotu se navrátili ze svého letního přípravného sportovního kempu karate dětí mladí karatisté ústeckého klubu SK Kamura-ryu shotokan, kteří se v přírodním prostředí jejich tradiční „bašty“ v Chřibské u Rumburka zdokonalovali opět ve svých sportovních dovednostech.

Více než osmdesátičlenná výprava členské základny dětí a mládeže tohoto ústeckého klubu, pod vedením klubových trenérů a jejich asistentů, se zde v celkem třech pobytových skupinách tzv.  začátečníků, pokročilých a soutěžního týmu, vzdělávali v nejen sportovních a karatistických dovednostech, ale i v ostatních  oborech znalostí a dovedností. Na pořadu každodenního režimu byly kromě technických karatistických tréninků i doplňkové disciplíny a sporty, plnění výkonnostních testů, kondiční příprava na rozvoj rychlosti, síly, flexibility, řada volnočasových soutěží a také každodenní pestrý večerní program.

„Bohužel nám letos trochu nepřálo počasí, kdy kromě dvou prvních dnů, nám zbytek pobytu propršel. Museli jsme tak několik plánovaných outdoorových aktivit přesunout či pozměnit na činnosti v tělocvičnách, ale to nebyl celkem problém. Děti zde měly, kromě zajímavých tréninkových lekcí, také připraveny dovednostní i znalostní soutěže, outdoorové aktivity jako např. každoročně populární orientační závod a nechyběly ani večerní doprovodné akce , viz. diskotéky, tradiční maškarní  atd.“, hodnotil  úvodem vedoucí pobytu a předseda klubu M .Leška.

Fotogalerie zde

Soustředění se zúčastnili jak členové letošních začátečnických skupin tzv. začátečnických kurzů dětí, tak i  držitelé technických stupňů (pásků) tréninkových skupin „A“ a „B“ žactva tohoto klubu, v jejichž řadách byli i někteří úspěšní absolventi letošních závěrečných zkoušek na stupně technické vyspělosti neboli pásky, kterých byl pořádající klub organizátorem a které se pořádaly tradičně na konci měsíce června v hlavním tréninkovém centru tohoto klubu na ZŠ Pod Vodojemem ve Všebořicích, kde sportovní klub úspěšně působí již po třináctou sezonu.

V uplynulé sportovní sezoně se podařilo také členům tohoto klubu získat řadu zajímavých trofejí, kdy se nejprve koncem roku 2010 blýskli někteří členové soutěžních týmů žactva a juniorů na Mistrovství České republiky mládeže ziskem medailových umístění a poté získali junioři tohoto ústeckého klubu titul vícemistrů České republiky v Národní lize kumite družstev. V krajských soutěžích se dařilo členům tohoto klubu získávat přední pozice a nyní je již nominováno na letošní zimní mistrovství republiky mládeže 11 závodníků. Cenné kovy sbírali také na mezinárodních soutěžích, jakými byly EGP Hradce Králové a domácí květnová GP karate Ústí nad Labem.

Tento úspěšný ústecký klub karate bude také začátkem září pořádat nábory nových členů pro zájemce z řad dětí a mládeže, kdy tato náborová centra pro děti od 6 let budou otevřena na základních školách ZŠ Pod Vodojemem -Všebořice, ZŠ Hluboká-Neštěmice a na 29. ZŠ na Kamenném Vrchu. Další info k těmto náborům nových zájemců a rozpisům tréninkových hodin můžete zhlédnout také na webových stránkách klubu www.kamura.cz.