Krajský přebor Louny 2012

Již o předcházejícím víkendu se uskutečnil v lounské městské sportovní hale TJ Louny další ročník tzv. Memoriálu Miroslava Šianského, pořádaného zejména na památku jednoho z nejúspěšnějších šiřitelů moderního trendu sportovního karate v našem regionu,a zároveň byl tento memoriál vyhlášen jako druhé kolo regionálního poháru v karate mládeže Ústeckého kraje.

Této postupové soutěže karate mládeže na mistrovství ČR 2012 se zúčastnilo přes 260 závodníků z více než třiceti sportovních klubů celé české republiky ,aby zde bojovali nejen o postupové body,ale i zajímavé trofeje pro vítěze, které připravil pořadatelský domácí tým.

Z ústeckého klubu Sk Kamura – ryu shotokan se tohoto druhého kola této postupové soutěže na Mistrovství ČR zúčastnili jak členové soutěžních týmů kata a kumite,tak i členové tzv. začátečnických a přípravných skupin C a B, jejichž cílem zde bylo získávat zejména cenné soutěžní zkušenosti. Karatisté tohoto ústeckého klubu zde získali celkem 10 medailových umístění (2,3,5) a řadili se tak k nejúspěšnějším výběrům celé této soutěže.

V disciplíně technických sestav kata si zde nejlépe vedla letos čerstvě přestupující do starší kategorie dorostenek Lucie Rottenbornová, která v této své nové věkové kategorii, ještě stále jako starší žákyně, vystoupla na metu nejvyšší a v tomto druhém kole regionálního poháru zvítězila. Druhou a třetí pozici obsadily rovněž členky ústeckého klubu, tréninkové kolegyně Štíchová Gabriela (2. Místo) a Žubretovská Eliška (3. Místo), která tak uzavřela toto vítězné ústecké trio. Dorostenky Rottenbornová, Štíchová pak přidali ještě vítězství v kategorii kata duo. Bronz z tohoto ústeckého klubu v kata pak vybojovali mladší žák Drábek Martin (9 let, 8.-7.kyu), který při své premiéře v druhé nejpočetnější kategorii celé této soutěže – 35! Startujících, se dokázal ihned medailově prosadit. Bronz pak v této disciplíně přidali ještě kata duo ml. Žáci Navarra, Popp.

V kumite si nejlépe z této ústecké karatistické výpravy,tentokrát početně ochuzené z důvodu zdravotních absencí některých závodníků klubu, nejlépe vedli a prvenství ve svých váhových kategoriích brali dorostenka Pokrupová Krystýna (-47kg) a junior Henzl Tomáš (-76kg). Druhou pozici pak v této disciplíně obsadili závodníci kužela jan (-76kg) a Pokrupová krystýna (-54kg). Bronz pak získali dorostenka Žáubretovská Eliška (+54kg) a junioři Hanek Tomáš (-68kg) a Druga Lukáš (+76kg).

„Nyní nás čeká příprava na blížící se dubnový prestižní otevřený světový pohár v Hradci Králové, kterého se každoročně účastní přes 800 startujících z celého světa a poté již další šňůra nominačních turnajů na M ČR mládeže 2012“, dodal závěrem šéftrenér tohoto ústeckého klubu karate M.Leška.