Karate Camp Jesenice pokračování…

Článek trenéra M.Kabeše o tom jak všechno na soustředění probíhalo, kdy byla rozcvička, co jsme trénovali, koho jsme nenechali vydechnout a kdo nás nejvíce trápil.

Pokusím se vám přiblížit jeden takový tréninkový den na soustředění.

Ráno

Budíček v 6:45 hod. a za čtvrt hodinky rozcvička. V 8:00 hod. snídaně malých karatistů a v 8:30 větších karatistů. Zde se již karatisté pomalu seznámili s denním programem. Po té samozřejmě příprava na dopolední trénink.

Dopoledne

To se dělilo většinou na tři skupiny. První skupina dětí bílých pásků a bez nich, podstupovala klasický trénink karate v našem velkém DOJO na tatami. Druhá skupina žlutých a zelených pásků se účastnila také tréninku karate, ale v přírodě. Třetí skupina „elita mládeže našeho klubu“ opustila objekt kde jsme bydleli a vydala se na místní „tartanový“ atletický ovál kde si plnila náročnou kondiční přípravu. Ta byla také obohacena o testy, které prokazovali jak na tom mladí závodníci jsou „docela to šlo“. Po ukončení tréninků všech skupin se na všech volných sportovištích našeho ubytovacího areálu konaly sportovní hry „kopaná, floorball, vybíjená, baseball apod.“ Po té se již podával oběd, opět rozdělen do dvou skupin.

Odpoledne

Následoval polední klid, který sloužil k načerpání nových sil. Ve 14:30 hod. se již rozeběhli odpolední sportovní aktivity, které byli opět rozděleny do dvou skupin. Ty nejmenší se vydali do lesa, plnit zajímavé úkoly celotýdenní hry SAMURAJ soustředění. Druhá, závodní skupina podstoupila relaxační část dne „asi tu nejzajímavější“ koupání v místním rybníce. Pláž byla dokonalá nejen k relaxaci, ale dala se využít samozřejmě i ke skotačení. Někdo šetřil energii na odpolední trénink někdo jí měl však přebytek a tak řádil. Malý samurajové však o koupání nepřišli, po lesním klání koupaliště navštívili také a závodní skupina jí uvolnila a odebrala se na trénink karate. V době toho velice zajímavého střídání na pláži „najednou nás u rybníka bylo 120“ se podávala odpolední svačina.

Večer

Byl většinou volný zábavný program. Závodní skupina sice absolovovala ještě večerní strečink, ale to neměnilo nic na skutečnosti, že již vše bylo v pohodové náladě. Disco, disco, disco, to bylo jediné na co se každý těšil. Každý zde odevzdal ještě tu trošku energie co mu po náročném dni zůstala. A bylo se i na co dívat. Někteří předváděli neuvěřitelná akrobatická čísla a my trenéři jsme tak hned věděli, že se nemusíme bát druhý den v tréninku přidat.

Noc

Noci probíhaly od samého začátku velice klidně, bez vyditelných projevů stesku. I když první noc někteří pánové usnuli až velice, velice pozdě a dokonce nenechali spát trenéry baterkovým útokem na okno. Příští noc už si to hoši samozřejmě rozmysleli, jelikož zjistili a dost tvrdě, že načerpat energii spánkem přes noc je pro náročný den velice důležité.

Nejen tréninkem je karatista živ a tak v době volna proběhl výlet za poznáním. Výlet těch menších byl naplánován do okolní zajímavé přírody a výlet starších dětí na hrad Křivoklát. Oba dva výlety byly sice poznamenány malou deštivou sprchou, ale to nikoho neodradilo dokončit vše jak se má. Celý trenérský a realizační team soustředění byl až na pár jednotlivců spokojen a bylo vidět, že 7 dní poctivého trénování vydá za několika týdenní, u někoho i několika měsíční, cvičení během školního roku. Opět se nám vyhnula i velká zranění a nemoci a pár drobností se vyřešilo hned v zárodku. I když teda vosy nás pěkně potrápily. Na závěr bych chtěl poděkovat všem rodičům a přátelům, kteří pro Kamuru na soustředění dělali v mezích svých možností maximum (sladkosti, papíry, psací potřeby, technické vybavení, vybavení lékárny a ceny apod.). Tak hurá na další soustředění.