1. kolo regionálního poháru Ústeckého kraje v České Lípě

Úspěšně si vedli o uplynulé sobotě mladí karatisté ústeckého klubu SK Kamura-ryu shotokan na prvním kole regionálního poháru Ústeckého kraje, který se uskutečnil v českolipské sportovní hale.

Tohoto prvního dílu, celkem tříkolové postupové soutěže na mistrovství České republiky v karate mládeže a dospělých pro tento rok, se zúčastnilo celkem 174 startujících z více než 18 klubů Ústeckého kraje i ostatních krajů. Soutěže se také zúčastnil zhruba třicetičlenný výběr mládežníků ústeckého klubu SK Kamura-ryu shotokan, složený z členů soutěžních A a B výběrů žactva a juniorů v kata i kumite. Tato ústecká karatistická výprava, ochuzená o některé stále ještě absentující členy týmu, zde získala celkem 13 medailových umístění, z toho 4 zlaté, 3 stříbrné a 6 bronzových medailí. A řadila se tak ziskem medailí mezi TOP výpravy soutěže.

Karatisté ústecké Kamury byli na přeboru v Č. Lípě úspěšní

„Bohužel jsme se tohoto prvního kola nezúčastnili v úplné sestavě veškerých členů soutěžních A i B týmů kata i kumite našeho klubu, a to zejména z důvodu stále doznívajících absencí chřipkové virozy, která v rámci regionu zasáhla i značnou část našich svěřenců. V případě plné účasti si myslím, že bychom byli ještě daleko úspěšnější“, komentoval úvodem výsledek účasti šéftrenér klubu v roli aktivního rozhodčího na této soutěži M. Leška.

V dopoledním soutěžním bloku disciplíny kata si nejlépe z této ústecké karatistické výpravy v kategorii jednotlivců vedli mladší žáci Marták Dominik, Ngyuen Dušan a Pavlů Eliška, dorostenka Rottenbornová Lucie a junioři Žubretovská a Kouba, kteří obsadili všichni shodně třetí pozice ve svých věkových kategoriích.

V kategorii družstev se dobře vedlo zejména týmu juniorek (Žubretovská, Rottenbornová, Štíchová), které obsadilo v poměrně snadnější konkurenci (3 družstva) vítěznou pozici.

V disciplíně sportovních soubojů kumite, v rámci odpoledního bloku soutěže, si nejlépe z tohoto ústeckého klubu karate vedli zejména čerství junioři Zrzavecký M. (-68kg) a Žubretovská E. (+59kg) a dorostenky Rottenbornová L. (-47kg) a Štíchová G. (-54kg), kteří shodně obsadili první pozice ve svých váhových kategoriích a mají tak výhodnou výchozí pozici v rámci bodovacího žebříčku, této postupové soutěže na MČR mládeže, pro následující kola. Stříbro pak v kumite juniorů do 76kg přidal ještě junior Jan Kužela, který byl dle názoru kaučů ústeckého výběru jasně poškozen výrokem rozhodčích ve finálovém duelu při nerozhodném stavu, kdy měl jasnou technickou převahu nad svým soupeřem. I přes to rozhodčí dle názoru kaučů ústeckého týmu nečekaně podpořili tzv. verdiktem na praporky, druhého závodníka a Kužela tak bral stříbro.

Nyní čeká tyto ústecké karatisty příští víkend start na druhém kole nejvyšší národní soutěži v kumite družstev a národním poháru jednotlivců – mužů a žen v Českých Budějovicích, kam vycestují junioři a senioři tohoto ústeckého klubu již v pátek odpoledne. Zde bude zejména juniorský výběr usilovat o postup na finálové kolo ligy kumite družstev, které se uskuteční na konci března v Hradci Králové, a kde se bude rozhodovat o titulech mistrů České republiky pro tento rok.