Z Mistrovství ČR ČSKe 2022 vezeme-1x vícemistr ČR, 1x bronz

O uplynulém víkendu 3-4.12. se uskutečnilo v prostějovské sportovní hale letošní Mistrovství České republiky v olympijském karate všech věkových kategorií (žactvo, dorost, junioři, senioři). Tohoto českého vrcholného šampionátu se zúčastnilo v sobotním bloku dorostu, juniorů, U21 a seniorů přes 300 a v nedělním bloku žactva přes 280 nejlepších závodníků České republiky, aby zde bojovali o tituly Mistrů ČR a příčky nejvyšší.

Úspěšně si na tomto šampionátu vedli naši závodníci.

Nejlépe si vedl v diciplíně kumite dorostenců do 70kg Karel Bureš, který se probojoval nejednoduchým systémem eliminačních kol, tzv. soubojů „Robin round-každý s každým“, který měl za úkol vybrat pouze čtyři nejúspěšnější zápasníky, kteří se utkají o medaile. To se mu podařilo a postoupil svým bojovným přístupem do nejlepší čtyřky. Zde v přímém souboji o dvoučlenné finále byl rovněž úspěšný a tak stanul  nakonec ve finálovém bloku tohoto šampionátu. Zde se utkal se svým tradičním rivalem  M. Bednářem z TJ České Budějovice, který ho až zastavil v této úspěšné a vítězné šňůře. Karel tak obsadil po dlouhodobé absenci na vrcholných českých soutěžích velmi kvalitní druhé místo a vybojoval tak titul Vícemistrta České republiky v této váhové kategorii pro tento rok.

Úspěšně si vedla i jeho tréninková kolegyně Lucie Kolankiewiczová v kategorii kumite dorostenek nad 54kg, která rovněž svými kvalitními výkony obsadila konečné třetí místo-bronz.

Třetí z účastníků tohoto mistrovství ČR ,dorostenec Jan Derfl , nastupoval na tomto šampionátu v disciplíně kata , kam se probojoval přímými postupy z letošních tří kol národních pohárů Českého svazu karate. V tvrdém a nelítostném systému tohoto Mistrovství se mu však nepodařilo postoupit z druhého vyřazovacího kola a skončil tak těsně pod branami soubojů o medailové pozice na konečném 7. místě.

První dva zmiňovaní medailisté si tak  řekli svými výkony a výsledky na tomto M ČR jistě o místo v širším výběru státní reprezentace dorostu a juniorů, do kterého budou na základě svých výsledků pro rok 2023 jistě zařazeni.

Nyní čeká všechny účastníky další příprava na zkoušky stupňů technické vyspělosti, výkonnostní testy a poté ještě některá průpravná cvičení před cca. týdenním vánočním volnem. Po něm zahájí sezonu 2023 ihned účastí na mezinárodním kempu kumite v německém Nurnburgringu , a dále přípravou na další část sezony, mezinárodní turnaje v Rakousku, na Slovensku a dále.