Youth League 2023-Benátky-10-12.12.reportáž+foto

V termínu 10-12.12.2023 se zúčastnili dorostenci a junioři našeho klubu nejvyšší otevřené světové soutěže ve sportovním olympijském karate, a to Youth League 2023 Benátky (Itálie).  Této nejvyšší světové soutěže mládeže se zúčastnilo  po dobu pěti soutěžních dní celkem 4000 startujících z celého světa a stala se tak největší sportovní událostí mládeže světové federace karate WKF v roce 2023. Jediné omezení této soutěže je vždy počet startujících v každé kategorii, který je stanoven pro disciplínu kumite na počet 96 závodníků v každé kategorii a v disciplíně kata na počet 128, což ze soutěže dělá velmi náročný turnaj.

Z našeho klubu se této akce zúčastnili členové širšího výběru státní reprezentace dorostenci Derfl, Hloušková a junioři K. Bureš a L. Kolankiewiczová.

Junioři nastupovali ke svým soubojům v pátek a dorostenci v sobotu.

Nejlépe si na této špičkově celosvětově obsazené soutěži vedla z našeho klubu Lucie Kolankiewiczová, která v kumite juniorek do 66 kg prošla celkem třemi soutěžními koly. V prvním kole porazila 2:1 závodnici BIH, Muhovič Nada. Ve druhém kole zvítězila nad domácí italskou závodnicí Oggiano Valentina při skore 0:0 na hantei (technická převaha). Ve třetím kole poté zdolala reprezentantku Slovenska Dvorskou Lucii 2:2 (výhra na senshu-výhoda prvního bodu). Ve čtvrtém zápase, kde se rozhodovalo o vítězství ve skupině, což zaručovalo postup mezi nejlepších 8 závodnic v kategorii (bylo celkem 8 skupin) bohužel nestačila na závodnici Turecka Güll Demizel, a skončila  tak na děleném 9-15. místě.

Dalším účastníkem byl Karel Bureš v kumite juniorů do 68kg, který měl první kolo tzv. free a postupoval tak do dalšího kola bez.Boje.

V druhém kole nastupoval prosti rumunskému závodníkovi Calin Tarasascu, kterého porazil 3:2 na body.  V dalším kole bohužel podlehl závodníkovi turecka Suleymanovi. který ale bohužel nepostoupil poté dále do finále a tudíž Karla nevytáhl do opravných soubojů-repasáže.

V sobotním soutěžním dni dorostenců nejprve nastupovala J. Hloušková v kumite do 61kg. Ta měla opět v prvním kole tzv. volný los  a postoupila bez boje. V druhém kole zvítězila 1:1 na senshu ( výhoda prvního bodu) nad německou závodnicí Hering. V třetím kole bohužel nestačila na polskou závodnici Belut ,které podlehla 0:3 na body. Polská závodnice bohužel nepostoupila do celkového finále,tudíž Janu nevytáhla do opravných soubojů o třetí místo. posledním nastupujícím byl v kumite dorostenců do 63 kg Jan Derfl. Ten měl opět v prvním kole free postup. Ve druhém kole bohužel Honza nestačil na chorvatského závodníka Nikolu Birač, kterému podlahl 0:2: na body. Tento závodník poté opět nepostoupil až do soubojů o finále ,tudíž Jan bohužel tentokrát také do repasáže nenastoupil.

Celkově lze konstatovat, že se jednalo důležitou účast na soutěži této úrovně pro získávání dalších cenných zkušeností našich závodníků.