Naši závodníci vybojovali 2x bronz na MS SKDUN 2022

Úspěšně si vedli o uplynulém víkendu naši  karatisté  na 29 Mistrovství světa SKDUN všech věkových kategorií, které se uskutečnilo o víkendu 30.9.-2.10. v Karlových Varech. Tohoto šampionátu se zúčastnilo přes 1000 startujících z 30ti zemí celého světa. Velmi dobře si zde vedl dorostenec Derfl Jan, který v pětadvacetičlenném startovním poli kategorie kumite jednotlivců do 53kg vybojoval bronzovou medaili.

         „Honza nastupoval v cca. 25ti členném startovním poli, kde měl vzhledem k tomu, že trénuje se staršími kolegy v jeho tréninkové skupině, podle mého názoru výhodu těchto zkušeností. To se nakonec potvrdilo a svými kvalitami prošel poměrně hladce přes všechny tři eliminační kola. V semifinálovém souboji o postup do finále svedl vyrovnaný souboj s maďarským soupeřem, který šel po uplynutí řádného času při skore 1:1 do prodloužení. Zde byl po vyrovnaném souboji nakonec o jeden bod  úspěšnější maďarský závodník, který postoupil do boje o zlato. Jedná se o první start Jana na takto vysoké soutěži, takže pro něj určitě úspěch a motivace do dalšího tvrdého tréninku“, hodnotil výsledek tohoto ústeckého závodníka šéftrenér klubu M. Leška.

     Na tento úspěch poté navázalo dalším bronzovým umístěním v kategorii kumite týmu ústecké dorostenecké družstvo ve složení Derfl, Hmilánský, Skala, Kolankieviczová, Dušková, které obsadilo v kategorii smíšených družstev kumite rovněž bronzovou medaili.

Naši závodníci si tak z tohoto MS přivezli dva cenné kovy v podobě bronzových medailí.

„Nyní nás čeká další příprava na nadcházející národní poháry, které jsou nominačními pro letošní prosincové M ČR a účast na soustředění reprezentace v Českých Budějovicích“, komentoval další přípravu dorosteneckého výběru šéftrenér klubu M. Leška

foto z MS: připravujeme