Shotokan Cup 2011 v Kostelci nad Orlicí

Úspěšní byli o uplynulém víkendu karatisté ústeckého klubu SK Kamura-ryu shotokan na mezinárodní soutěži karate mládeže a dospělých Shotokan Cup 2011 v Kostelci nad Orlicí.

Karatisté ústecké Kamury v Kostelci úspěšní

Této soutěže, která byla zároveň i jednou z posledních podzimních nominačních soutěží v kategoriích žactva, dorostu a juniorů na prosincové mistrovství České republiky v karate mládeže, se zúčastnilo více než tři sta padesát závodníků z více než padesáti sportovních výprav čtyř zúčastněných států Polska, Slovenska, Chorvatska a ČR.

„Soutěže jsme se zúčastnili zejména v rámci upevňování a získání důležitých postupových bodů některých našich svěřenců na prosincové mistrovství České republiky mládeže, kde zde měli jednu z posledních možností tyto body získat“ komentoval úvodem účast vedoucí trenér klubu M. Leška.

V disciplíně sestav kata, kde byly tentokrát velmi silně obsazeny zejména kategorie mládeže, se v této konkurenci z této ústecké výpravy nejvíce dařilo dorostence Štíchové Gabriele, která zde vybojovala bronzovou pozici. Bohužel se tentokrát nepodařilo na medailové pozice dosáhnout dalším talentovaným závodníkům disciplíny kata tohoto ústeckého klubu, žákům Velcové, Rottenbornové, Chochulovi a dorostenci Bláhovi, kteří skončili tentokrát těsně v pasti náročných eliminačních kol.

V disciplíně sportovních soubojů kumite si nejlépe z této ústecké karatistické výpravy vedl v kategorii juniorů Václav Tereščuk, který ve své váhové kategorii do 76kg nenašel přemožitele, a s přehledem tak bral vítězství. Úspěšně se vedlo i jeho dalšímu tréninkovému kolegovi dorostenci Henzlovi Tomášovi, který až ve dvoučlenném finále své váhové kategorie do 70kg bohužel nestačil, i přes aktivní nápor a převahu v celém zápase, na svého soupeře Chrudimského z KABU Jablonec n/N., a bral tak stříbrnou pozici. Bronz pak do klubové sbírky úspěchů zde přidal ještě v kategorii starších žáků ústecký Jakub Chochula, který ve váhové do 52kg vybojoval třetí pozici.

Bohužel se v této disciplíně tentokrát nepodařilo medailově prosadit i dalším zúčastněným dorostencům tohoto klubu Kuželovi (-70kg) a Drugovi (+70kg), kteří obsadili nemedailové páté pozice.

Nyní čeká tyto ústecké karatisty, dle slov šéftrenéra klubu M. Lešky, zhruba jednoměsíční intenzivní příprava na mistrovství ČR mládeže, které bude rovněž odrazovým můstkem pro možný start na únorovém mistrovství Evropy karate mládeže v kategoriích dorostu a juniorů v Azerbajdžánu. V rámci této přípravy se zúčastní ještě několika testovacích soutěží na konci října v Ostravě, v listopadu pak domácí ústecké Northbohemie a soutěží v Ústí nad Orlicí a v Mladé Boleslavi.