Northbohemia + národní pohár žáků

Článek o úspěchu našich karatistů na mezinárodním poháru karate a Národním poháru žáků v Ústí nad Labem.

Velmi dobře si vedli naši karatisté Kamura-ryu shotokan, kteří se úspěšně zúčastnili dalšího ročníku mezinárodního turnaje karate Northbohemia a národního poháru karate žactva. Ve sportovní basketbalové hale na Klíši, dokázali v konkurenci více než 350 závodníků z více než 50 klubů získat tito ústečtí karatisté celkem 20 medailí, z toho 6 zlatých, 3 stříbrné a 11 bronzových.

„Tohoto turnaje jsme se zúčastnili v rámci přípravy na nadcházející mistrovství republiky, zejména v kategoriích žactva. Většina našich startujících závodníků dokázala sáhnout na medailové umístění a prokázat tak své kvality. Chyběli nám také, z důvodu drobných zranění z nedávného mistrovství světa dorostu, někteří naši zkušenější závodníci, kteří se dávají dohromady,“ řekl vedoucí trenér výpravy Martin Leška.

V dopoledním bloku kata si nejlépe vedli a vítězi svých kategorií se stali dorostenka Smolařová a družstvo žáků, ve složení Hodina, Špatenka, Kouba. Bronz vybojovali ve svých kategoriích žáci Bytyqi Sebastian a Fabiana a Špatenka.

„V kata si velmi dobře vedla naše dorostenka Smolařová, která dokázala ve finále porazit i kvalitní německou závodnici Wernerovou. Velmi dobře si vedli i starší žáci , kteří v nejobsazenější kategorii turnaje (39 závodníků!) dokázali bojovat o medaile. Bohužel se v přímém souboji o bronz spolu utkali naši žáci Špatenka i Hodina, kde úspěšnější byl Špatenka. Vyzdvihnout je třeba i výkony dalšího staršího žáka Kouby a našich mladších žáků sourozenců Bytyqi“ řekl vedoucí trenér závodníků v kata M. Kabeš.

V odpoledním bloku kumite se vítězi svých kategorií stali žáci Mrkáček (-30 kg) a Lehečková (-40kg) a dorostenci Rýpar (-65kg) a Krojidlová (-57kg). Druhé pozice získali žák Hodina (-50kg) a dorostenky Jedrýsková (-45kg) a Smolařová (-55kg). Bronz vybojovali žáci Bytyqi Sebastian (-30kg), Branda (+40kg), Jabůrek (-50kg), Loubal (+60kg) a Pilnajová(-55kg) a dorostenci Junek (-45kg), Špinar (-55kg), Zoula (+65kg) a Řezáč (-70kg).

„Nyní nás čeká příprava na poslední kolo národního poháru dorostu a juniorů v České Lípě a poté pro všechny nominované závěrečná příprava na prosincové mistrovství republiky“,dodal M. Leška