Národní pohár karate – žáci 2.kolo

Článek o úspěšné výpravě našich mladých karatistů…

O uplynulém víkendu se uskutečnilo v ústecké univerzitní sportovní hale UJEP na Klíši, již druhé kolo nejvyšší národní postupové soutěže karate dětí, národního poháru karate žactva. Pod hlavičkou pořadatele, našeho SK Kamura-ryu shotokan, zde startovalo více než 150 mladých karatistů z více než třiceti sportovních klubů z celé republiky, aby se zde utkali v disciplínách kata a kumite o trofeje pro vítěze a cenné postupové body na nadcházející mistrovství ČR mládeže. Velmi dobře si zde vedli naši mladí karatisté, kteří celkovým ziskem 16 medailí (5 zlatých, 2 stříbrné, 8 bronzových) se stali nejúspěšnější výpravou tohoto národního poháru.

„Soutěž jsme premiérově pořádali v této velké sportovní hale, která svou kapacitou umožnila poprvé v celé sezoně soutěž na čtyřech tatami. Tyto soutěže žactva, mají vždy poměrně hojnou účast a my jsme chtěli zajistit plynulý průběh celého turnaje, bez zbytečných prodlev. To se nám podařilo a výpravy byly spokojeny. Co se výkonů týče, tak tentokrát se nezúčastnili naši nejlepší žáci, z důvodu startu na světovém poháru mládeže v Německu, naopak startovala také poprvé řada našich nováčků. I přesto se podařilo našim mladým karatistům získat svými výkony řadu vítězství, nejvíce bych vyzdvihl výkony žákyně Bytyqi Fabiany, kata družstva žáků a žáka Loubala v kumite,“řekl za pořadatelský SK Martin Leška.

V dopoledním soutěžním bloku bojových sestav kata se vítězi národního poháru z našeho SK stali ml. žákyně Fabiana Bytyqi a kata družstvo žáků a žákyň. Bronz vybojoval st. žák Kouba. V odpoledním bloku kumite se vítězi stali starší žáci Loubal (+60kg) a Lehečková (-40kg). Vícemistry národního poháru se stali st. žák Švarc (-50kg) a Kolář (-60kg), bronz vybojovali žáci Branda (+40kg), Kouba (-40kg), Jabůrek (-50 kg), Lipčák Michal (-60kg) a žákyně Smolová a Peřinová (obě –50kg) a Pilnajová (+50kg). Nyní čeká naše mladé karatisty krátké podzimní prázdninové volno a poté poslední kolo této nominační soutěže před mistrovstvím republiky.