Mistrovství ČR 2023- výsledky+ foto

     O prvním prosincovém víkendu se konalo v Karlových Varech letošní Mistrovství České republiky  ve sportovním olympijském karate, kterého se v sobotu v kategoriích U16, U18, U21 a +21 zúčastnilo celkem 300 nejlepších závodníků ve svých kategoriích z celkem 48 klubů celé ČR a v neděli zde startovalo více než 290 nejlepších mládežníků České republiky z 48 klubů ČR v kategorii žactva.

V prvním soutěžním dni kategorií dorostu a juniorů si v poměrně těžkém systému soutěže tzv. skupin, kde soutěží každý s každým a postupují pouze dva nejlepší z každé kategorie do soubojů o finále, vedli dobře všichni tři naši startující dorostenci a junioři, kteří zde nastupovali ve svých kategoriích. Všem se podařilo postoupit ze své skupiny, ale bohužel v soubojích o postup do dvoučlenného finále se jim tentokráte  postup nevydařil a brali tak všichni bronzové medaile.

Výsledky U16 a U18:

Bureš Karel- kumite junioři -68kg- 3. místo

Kolankiewiczová Lucie-kumite juniorky -66kg-3. místo

Derfl Jan- kumite dorostenci -57kg- 3. místo

 

V nedělním soutěžním dni žactva zde nastupovalo celkem sedm našich nominovaných žáků na toto Mistrovství ČR. V celkových výsledcích se nuikdo z nich neztratil a všichni skončili na bodovaných pozicích.

Výsledky žactva:

Kašpar Jáchym-3. místo-kumite ml.žáci -40kg

Janovský Adam-5. místo-kumite ml.žáci -30kg

Svoboda Josef-5. místo-kumite ml.žáci -35kg

Hampejs Adam-5.místo-kumite st.žáci -45kg

Dinh Minh Quan-7. místo-kumite ml.žáci -40kg

Falion Maxim-7. místo-kumite st. žáci -55kg

Svobodová Pavlína- 9.místo-kumite st. žákyně +52kg

 

Celkem tedy 4x bronz, 3x 5. místo, 2x 7. místo a 1x 9. místo-všem závodníkům gratulujeme a děkujeme za dobrou reprezentaci klubu

foto: