M ČR Shotokan 2022- 11 medailí-4x mistr ČR

Již o uplynulém víkendu se zúčastnili naši karatisté  letošního stylového Mistrovství České republiky v karate shotokan, které se uskutečnilo v sobotu 23.4. v Českých Budějovicích. Tohoto nominačního turnaje na letošní květnové ME mládeže se zúčastnilo přes 150 startujících z celé ČR, kteří zde bojovali o tituly mistrů ČR pro tento rok. Za domácí  klub zde startovala celkem sedmičlenná výprava, která si zde vedla úspěšně a dokázala vybojovat celkem 11 medailí, z toho 4x titul mistra ČR, 3 x titul vícemistra ČR a 4x bronz.

Nejlépe si z této ústecké karatistické výpravy vedla a celkem trojnásobnou medailistkou se zde stala ústecká Jana Hloušková, která obsadila dvakrát první místo (kata dorostenky a kumite dorostenky -54kg) a jednou stříbrnou pozici v kumite dorostenek +54kg.

Titul mistra ČR zde vybojovali také ústecká Kolankiewiczová Lucie (kumite dorostenky +54kg) a Fallion Maxim (kumite ml. Žáci +35kg). Tituly vícemistrů ČR zde vybojovali ústecký Kašpar Jáchym (kumite ml.žáci -35kg), Fallion Maxim (kumite ml. Žáci +35kg) a již výše zmiňovaná J. Hloušková v kumite dorostenek +54kg.

Bronz pak za tuto úspěšnou ústeckou výpravu v Č. Budějovicích vybojovali žáci Kašpar Jáchym (kata ml.žáci), Svobodová Pavlína (kata ml.žákyně a kumite ml.žákyně +35kg) a Derfl Jan (kata dorostenci).

Nyní čeká tyto ústecké karatisty příprava na další vrcholné soutěže, zejména na národní pohár žactva, dorostu a dospělých, který se uskuteční 14-15.5. v Pardubicích.