CZECH OPEN 2024-17 medailí-článek + foto

Již o uplynulém víkendu se uskutečnil v Ústí nad Labem ve sportovní hale sportcentra Sluneta 34. ročník mezinárodní soutěže ve sportovním olympijském karate mládeže a dospělých CZECH OPEN 2024. Tohoto již tradičního mezinárodního turnaje pořádaného, na půdě města Ústí nad Labem, pod naší pořadatelskou hlavičkou se v letošním roce zúčastnilo přes 560 startujících ze 18 zemí.

          Mezi zahraničními zástupci se zde představili např. výběry Německa, Polska, Slovenska, Anglie, Ukrajiny, Finska, Holandska, Iránu ad. Mezi startujícími nechyběli ani zástupci členů širšího výběru státní reprezentace mládeže a dospělých.

Naši závodníci se dokázali v obou soutěžních dnech prosadit a vybojovali zde celkem 17 medailí, z toho 3 zlaté, 4 stříbrné a 10 bronzových medailí.

V prvním soutěžním dni oficiálních kategorií WKF se dokázali  prosadit v disciplíně kata závodníci Hloušková Jana, která se stala celkovou vítězkou kategorie kata ženy a v disciplíně kumite dále junioři Kolankiewiczová Lucie (2. místo juniorky -66kg, 3. místo ženy U21 -68kg a juniorky open), Bureš Karel (3. místo kumite junioři -68kg a kumite U21 muži -75kg), Derfl Jan (1. místo kumite junioři -61kg) a vítězný kumite tým juniorek (Kolankiewiczová, Štecová, Pokorná, Hloušková).

 
 

V nedělním soutěžním dni žactva si nejlépe vedli a druhé místa si ve svých disciplínách vybojovali kata tým žáci (Dinh Minh Quan, Kašpar, Svoboda), Dinh Minh Quan (kumite ml.žáci +41kg) a kumite tým st.žáci (Falion, Hampejs, Kadet). Třetí místa zde ze závodníků pořadatelského klubu vybojovali Vladyková Michaela (kata žákyně 6-9 let), Kašpar Jáchym (kumite st.žáci -39kg), Hampejs Adam (kumite st.žáci -52kg), Falion Maxim (kumite st.žáci -60kg) a kumite tým st. Žáci (Dinh Minh quan, Kašpar, Svoboda).

odkaz na foto 1.den:

https://photos.app.goo.gl/4jRigHYcW7kQinqk9

odkaz na foto 2.den:

www.uschovna.cz/zasilka/PF8IK9BFDZJ6MV9C-XMV

 

Chtěli bychom tímto poděkovat všem, kteří se jakkoliv podíleli na tomto letošním „restartovém“ ročníku tohoto mezinárodního poháru, který se shledal s pochvalou co do organizace soutěže ze strany účastnických výprav.