Czech karate open cup 2017

V Ústí se o víkendu představilo mezinárodní karate

Již o uplynulém víkendu se uskutečnil ve sportovní hale Sportcentra Sluneta na ústecké Klíši letošní ročník mezinárodní soutěže ve sportovním karate WKF mládeže a dospělých, CZECH karate open cup 2017, kterého se pod pořadatelskou hlavičkou domácího ústeckého sportovního klubu SK Kamura-ryu Shotokan zúčastnilo celkem 310 startujících  z více než 60 výprav, celkem deseti zemí. Mezi účastníky tohoto letošního ročníku nechyběly zástupci  Norska, Dánska, Polska, Německa, Slovenska, Maďarska, Itálie, Slovinska, Rakouska a České republiky, kteří startovali v celkem 520 startech. Mezi účastníky nechyběly ani taková jména světového karate ,jako např. několikanásobný mistr Evropy a Světa v kumite Wayne Otto coby kouč norského národního týmu juniorů, dále členové polské reprezentace , např. Maksmilian Sczypowski ad.

„S letošní účastí jsme velice spokojeni. Zejména široká účast zahraničních výprav opět posunula úroveň soutěže o stupeň výše a již nyní se těšíme na další ročník, na kterém většina výprav již přislíbila  účast“, hodnotil úvodem  ředitel soutěže M. Leška

V dopolední disciplíně technických sestav kata se v nejprestižnějších kategoriích kata mužů a žen vítězi stali Maksmilian Szypowski (National Poland) před stříbrným Adamem Peškem z Keiko-ryu (ČR) a Shyrley Anavisa Fernan  (karate Mendig-DE) před stříbrnou Holm Lenou z karate Cottbus (DE).

Z pořadatelského klubu se v této disciplíně nejlépe vedlo žákovským družstvům, a to družstvu děvčat ve složení Hloušková J, Kolankiewiczová L., Schleiferová A. , které obsadili stříbrnou pozici a bronzovému družstvu žáků ve složení Žák N.,Žák J., Hlaváček F. Kvalitním výsledkem bylo i 5. místo žákyně Šumové L., která při svém premiérovém startu na soutěži této úrovně obsadila konečné 5. místo z celkem 32! startujících.

V odpoledním bloku disciplíny kumite si nejlépe vedli zejména zástupci výprav Norska, Maďarska, Slovinska a Polska, kteří se zejména v kategoriích dorostu, juniorů a dospělých nejčastěji prosazovali na medailových pozicích.

Z borců pořadatelského ústeckého klubu se zde v této disciplíně nejlépe dařilo a  stříbrnou pozici zde vybojovalo družstvo kumite dorostenek  a dále žákyně Polanská Adéla (ml. Žákyně +35kg). Bronzové medaile si z této mezinárodní  soutěže v disciplíně kumite  odváželi ústečtí Žák Nikolas (ml.žáci -30kg) a Skopec David (dorostenci -70kg). Kvalitním výsledkem v této mezinárodní konkurenci bylo i konečné  5. místo domácí S. Kováříkové v kumite dorostenek v kategorii +54kg.

„ I vzhledem k tomu, že letošní ročník této mezinárodní soutěže byl vzhledem k vysokému počtu startů-celkem 520!- poměrně časově náročnější, jsme se shledali  s pochvalou zejména od zahraničních účastníků. Pro letošní ročník byl zpracovaný kvalitní časový plán , který umožňoval flexibilnější orientaci a registraci všech startujících v průběhu celé akce, organizačně rovněž vše probíhalo bez problémů. Přislíbenou účast již máme na příští rok od výpravy Norska, Polska a Itálie“ hodnotil závěrem ředitel soutěže M. Leška

„Závěrem bych rád poděkoval hlavním partnerům této již tradiční mezinárodní soutěže a to městu Ústí nad Labem a Ústeckému kraji, kteří tak velkou měrou přispěli ke zdárné organizaci letošního ročníku této prestižní mezinárodní soutěže“ děkoval závěrem M. Leška

Za zmínku stojí i účast exotických zemí,jako je Indie a další.

V dopoledním bloku disciplíny kata svými výkony zaujali zejména závodníci ruského národního týmu,kteří v kategorii mužů předvedli kvalitní výkony evropské úrovně. Zejména pak vítěz Mehman Rzaev se svou kata Gankaku a stříbrný E.Skovorodnikov, kteří výrazně odskočili zbytku startovního pole. Kvalitní kata zde předvedli i vítězové dalších kategorií v kata ženy Ripsch Sandra (Sachsen Německo) , v kata juniorů Nikolas Burghtof (Sachcen –DE) a za juniorky členka reprezentace Dánska Frederike Madsen. V kata žen do 21let se dokázala prosadit v mezinárodní konkurenci Forstová Sabina z Tarokanu Brno a brala prvenství. Za pořadatelský klub si v této disciplíně vedlo nejlépe v dopoledním bloku disciplín mládeže,družstvo žáků ve složení Marták, Maršoun, Navarra, kteří obsadili v této kategorii první místo a stali se tak vítězi soutěže družstev žactva. Za zmíňku v této konkurenci stojí i bodované sedmé pozice dalších ústeckých mladších žáků tohoto klubu Nováka Vojtěcha (7-9let), Rottenborna J. a Maršouna M. (oba 10-11let) a Hoang Hung Jana (st.žáci 12-13 let).

V odpolední části sportovních soubojů kumite se velmi dobře prezentovali zejména zástupci německých a holandských výprav, které v této disciplíně,zejména v seniorských kategoriích byli procentuelně velmi úspěšní. Z pořadatelského ústeckého klubu na tomto mezinárodním otevřeném evropském poháru se celkově nejúspěšnější členkou této výpravy stala ziskem celkem tří medailových umístění (1.místo- juniorky-60kg+2.místo ženy -55 a BRH) Lehečková Adéla,která tak opět i po vynucené pauze z důvodu zdravotní absence ukázala svou kvalitu. Hned v pořadí s dvěma cennými kovy byli další úspěšní ústečtí závodníci tohoto klubu Marek Tomáš (1.místo dorost -70kg,2.místo st.žáci 60kg), Kouba Petr (junioři i muži do 60kg), Hanek tomáš (junioři -70kg i muži -75kg) a Tereščuk václav (U21 nad 70kg i muži do 75kg). Bronz pak do klubové sbírky v této disciplíně přidal ještě junior Zrzavecký Marek (-68kg).

„ S letošním ročníkem tohoto mezinárodního poháru ve sportovním karate mládeže i dospělých WKF jsme spokojeni, již nyní připravujeme veškeré náležitosti pro další ročník ,který se uskuteční v podobném termínu. V příštím roce, připravujeme i nějaké novinky,které by měly ještě více zlepšit komfort pro startující závodníky. Také nás těší pozitivní reakce ze strany zahraničních výprav Holandska,Německa a dalších na kvalitní organizaci turnaje a doufám,že ve spolupráci s tradičními partnery této mezinárodní akce, jako jsou město Ústí n.L., Ústecký kraj a další opět přilákáme kvalitní sportovce tohoto odvětví do našeho města“, dodal závěrem za pořadatelský tým celé této mezinárodní akce předseda organizačního týmu M.Leška.