4x medaile z NP Dubňany

O uplynulém víkendu 15-16.10. se uskutečnilo v Dubňanech u Brna 3.kolo Národního pohátu žactva, dorostu, juniorů, U21, seniorů a finále národní ligy karate. Na této dvoudenní soutěži, které se zúčastnilo přes 500 závodníků z více než 50 klubů celé ČR v celkově více než 600 startech bojovali všichni zúčastnění o možné poslední postupové body na letošní prosincové M ČR. Závodníci z našeho klubu zde vybojovali celkem 4 medailové umístění a 1x 5. místo.

V sobotním soutěžním dni dorostu a starších si nejlépe vedla Kolankiewiczová Lucie, která v kategorii kumite dorostenek +54kg jen těsně nepostoupila do dvoučlenného finále a obsadila poměrně jistě bronzovou pozici, která jí zajistila jasný postup na prosincové M ČR. Dále si v tomto soutěžním dni umístěním na 5.místě v kata dorostenců zajistil postup v této disciplíně na letošní M ČR i Jan Derfl.

V nedělním soutěžním dni žactva se nejlépe dařilo v kategorii jednotlivců Maximu Falionovi, který vybojoval v kumite starších žáků  do 50kg třetí místo.

Ve finálovém kole národní ligy karate v kategorii družstev se také prosadilo družstvo starších žáků ve složení Falion, Hampejs, Kadet které se probojovalo svými výkony až do dvoučlenného finále kde obadilo konečnou stříbrnou pozici. Tím se tak v celkovém součtu této tříkolové soutěže stali zároveň vícemistry české republiky pro tento rok v této disciplíně.